Lavička Miloslava Nevrlého

V neděli 29. října oslaví významné životní jubileum čestný člen Jizersko-ještědského horského spolku zoolog a spisovatel RNDr. Miloslav Nevrlý. Jizersko-ještědský horský spolek se mu proto rozhodl věnovat dárek – žulovou lavičku. Lavička je umístěna na louce necelých 100 m jihozápadně od Prezidentské chaty v Jizerských horách. Lavička byla zhotovena z jednoho kusu žulového balvanu, její celková délka je přes 6 metrů a hmotnost má přibližně 5 tun. Na ohlazené vrchní sedací straně je umístěna otevřená kamenná kniha. Oslavenec si lavičku oficiálně převzal v pondělí 23. října. Domů si ji samozřejmě neodnesl, takže lavička může posloužit každému kolemjdoucímu a usadit se na ní mohou i větší skupiny. Při předávání lavičky byla ověřena její kapacita na minimálně 26 osob.

Vedle lavičky byl navíc dne 28. října vysazen jedlý jeřáb, oblíbený strom Miloslava Nevrlého.

Od začátku na přípravě lavičky s naším spolkem spolupracovala společnost Ještěd spol. s r.o., provozovatel Prezidentské chaty a hotelu Ještěd. Lavička byla vyrobena ve společnosti LIGRANIT a.s. a nejvíce se na její tvorbě podílel Vojtěch Mai, který její konečnou podobu vymyslel a dohlížel na všechny fáze výroby a instalace. Z rochlického lomu pak lavičku k Prezidentské chatě dovezla autodoprava firmy STROUHA s.r.o. a na přesné místo ji usadil jeřáb firmy Kozler s.r.o. S umístěním lavičky dal souhlas vlastník pozemku pan Dalibor Dědek.

Foto z předání lavičky

Foto z předání lavičky z dronu

Foto výsadba stromu

Foto z instalace lavičky