Spolkové akce

Program společných akcí je neustále doplňován a aktualizován. Bližší podrobnosti k časově vzdálenějším akcím budou doplněny později.

 • Sobota, 6. duben, 2019 - Členská schůze JJHS v pivovaru ve Vratislavicích n. N.
  Pozvánka na členskou schůzi 2019
 • Sobota, 27. duben, 2019 - Úklid PR Meandry Smědé - Vzhledem k velmi nepříznivé předpovědi počasí se tuto sobotu RUŠÍ brigáda "Čištění meandrů Smědé".
 • Sobota, 8. červen, 2019 -

  Slavnosti slunovratu na Martinské stěně v Liberci-Kateřinkách, vystoupí Divaldo Rolnička - Letní dračí pohádka, T. O. Jizerský bodlák předvede ukázky skotských tanců.

  Plakátek 

  Slavnosti_slunovratu_2019.jpg

   

 • Úterý, 23. červenec, 2019 - 23.-28. 7. 2019 - Sekání luk na Jizerce
 • Sobota, 7. září, 2019 -

  Mariánská sklářská pouť se letos opět uskuteční po loňské, kvůli krajně nepříznivému počasí nepříliš vydařené obnově akce. Spolek rozbije stan s prodejem občerstvení - zejména pivem a klobásami od Kloučka - a publikací. Přestože jádro organizačního týmu už je sestaveno kolem Michala „Drobka" Vinaře, stále ještě je příležitost pro další dobrovolníky, kteří by mohli při akci pomoci. Předpokládáme, že počasí bude letos naopak nádherné. Hlaste se prosím telefonicky nebo mailem v kanceláři spolku.

 • Sobota, 14. září, 2019 - Závody ve vynášení sudů piva na Ještěd
 • Sobota, 21. září, 2019 -

  Další z řady malých, přírodě blízkých a šetrným způsobem zřizovaných nádrží vzniknou v katastru Liberce-Ruprechtic. Jejich účelem je jednak vytvoření stabilního biotopu pro přežití a rozmnožování obojživelníků, ale i zlepšení místního hydrologického režimu, tedy boj proti suchu. První v Radčické ulici, kde už spolek prováděl brigádu k úklidu stanoviště, druhá bude v Hlávkově ulici za Hokejkou, resp. pod garážemi. Práce budou probíhat ručně, proto je třeba nasazení lidské síly v dostatečném počtu. Proto se prosím hlaste obvyklým způsobem v kanceláři spolku, anebo přímo u hlavního organizátora a garanta projektu, Michala „Drobka" Vinaře na tel. 603 988 464.

 • Sobota, 5. říjen, 2019 -
  V sobotu 5.10. v 9:30 se uskuteční další brigádnická akce se zaměřením na budování menší soustavy tůní pro obojživelníky a svým způsobem také na zadržení vody v krajině. Místem je tentokrát Ruprechtický lesík za "Hokejkou" v Hlávkově ulici v Liberci. Lokalita se nachází přibližně na tomto bodě: https://mapy.cz/s/neketamufo
  Tůně budeme kopat ručně, v ploše se nachází také menší množství odpadků, které vysbíráme. O nářadí bude postaráno. Pokud tedy nemáte plán na sobotu, určitě se zastavte.
  Více informací na mém čísle: 603 988 464 nebo emailu vinar.michal@email.cz. U případných zájemců budu rád, pokud se ozvou předem.
  Děkuji všem za účast. Michal "Drobek" Vinař
 • Pátek, 14. únor, 2020 -

  Ples Jizersko-ještědského horského spolku se uskuteční na prověřeném a osvědčeném místě - v sále restaurace U Košků v Liberci-Nových Pavlovicích. Bližší informace budou včas zaslány emailem.

reklama

Zájemci, kteří by chtěli pomoci při různých brigádách pořádaných JJHS i ve všední dny, hlaste se prosím Leoši Vašinovi, tel. 724 754 730, nebo v kanceláři spolku tel. 485 109 717.

 

 

Fotografie ze spolkových akcí naleznete zde>> 

 Novinky a aktuality

Neděle, 6. říjen, 2019 | 20:02

Horský spolek buduje tůně pro obojživelníky

V uplynulých týdnech členové a příznivci Jizersko-ještědského horského spol...

Více informací >>

Sobota, 14. září, 2019 | 21:11

Závody ve vynášení sudů piva na Ještěd 2019

V sobotu dne 14. 9. 2019 pořádal Jizersko-ještědský horský spolek (JJHS) ji...

Více informací >>

Pondělí, 9. září, 2019 | 11:35

Horský spolek na Kristiánovské sklářské pouti

Již tradičně vyráží členové Horského spolku na sklářskou pouť v osadě Kri...

Více informací >>


Spolkové akce

Pátek, 14. únor, 2020

Ples Jizersko-ještědského horského spolku se uskuteční na prověřeném a osvědčeném míst...

Další akce

Výlety

Sobota, 30. listopad, 2019

Před koncem roku se opět vypravíme do jednoho z regionálních minipivovarů. Tentokrát v...

Další výlety